ImagineController :: filterAction
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "Liip\ImagineBundle\Controller\ImagineController::filterAction" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "liip_imagine_filter" |
| _route_params | [ "filter" => "medium" "path" => "upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" ] |
| _stopwatch_token | "0b57e9" |
| filter | "medium" |
| path | "upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| accept-language | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| cookie | "cookie_consent_user_consent_token=XN8tCM3yd61t; cookie_consent_user_accepted=true; cookie_consent_level=%7B%22strictly-necessary%22%3Atrue%2C%22functionality%22%3Atrue%2C%22tracking%22%3Atrue%2C%22targeting%22%3Atrue%7D; PHPSESSID=76b31fcd8462e85833a685ab3d3bfd0a" |
| forwarded | "for=185.160.126.154; proto=http; host=www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| host | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| referer | "http://www.dmdinox.asb-digital.fr/fr/produit/raccords-inox/raccords-double-bague-inox/raccords-double-bague-inox-316/adaptateurs-1/prolongateur-et-reduction-de-tube" |
| remote-ip | "185.160.126.154" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "185.160.126.154" |
| x-forwarded-port | "80" |
| x-forwarded-proto | "http" |
| x-iplb-unique-id | "B9A07E9A:BBF6_A484EB11:0050_69CD0F1B_37A39:2D846A" |
| x-ovhrequest-id | "844c6c593bffa91191cd0cadc64a7126" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
| x-remote-ip | "185.160.126.154" |
| x-remote-port | "48118" |
| x-remote-proto | "http" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Wed, 01 Apr 2026 12:27:07 GMT" |
| location | "http://www.dmdinox.asb-digital.fr/media/cache/medium/upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
| x-debug-token | "3dd148" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "76b31fcd8462e85833a685ab3d3bfd0a" |
| cookie_consent_level | "{"strictly-necessary":true,"functionality":true,"tracking":true,"targeting":true}" |
| cookie_consent_user_accepted | "true" |
| cookie_consent_user_consent_token | "XN8tCM3yd61t" |
Response Cookies
No response cookies
Session
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
0
Usages
Stateless check enabled
Session not used.
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "b53bbc9b804f6c6b8de0bb70dcc584af08aaaa8b" |
| DATABASE_URL | "mysql://dmdinox_dev:G5QeTMjwFvjzZBH@ll88126-001.privatesql:35245/dmdinox_dev" |
| MAILER_DSN | "sendgrid://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@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster123" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev" |
| ENVIRONMENT | "production" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "0" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "FR" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "France" |
| GEOIP_DMA_CODE | "0" |
| GEOIP_LATITUDE | "48.858200" |
| GEOIP_LONGITUDE | "2.338700" |
| HTTP_ACCEPT | "image/avif,image/webp,image/apng,image/svg+xml,image/*,*/*;q=0.8" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_ACCEPT_LANGUAGE | "fr-FR,fr;q=0.9,en-US;q=0.8,en;q=0.7" |
| HTTP_COOKIE | "cookie_consent_user_consent_token=XN8tCM3yd61t; cookie_consent_user_accepted=true; cookie_consent_level=%7B%22strictly-necessary%22%3Atrue%2C%22functionality%22%3Atrue%2C%22tracking%22%3Atrue%2C%22targeting%22%3Atrue%7D; PHPSESSID=76b31fcd8462e85833a685ab3d3bfd0a" |
| HTTP_FORWARDED | "for=185.160.126.154; proto=http; host=www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| HTTP_HOST | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| HTTP_REFERER | "http://www.dmdinox.asb-digital.fr/fr/produit/raccords-inox/raccords-double-bague-inox/raccords-double-bague-inox-316/adaptateurs-1/prolongateur-et-reduction-de-tube" |
| HTTP_REMOTE_IP | "185.160.126.154" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/146.0.0.0 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "185.160.126.154" |
| HTTP_X_FORWARDED_PORT | "80" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "http" |
| HTTP_X_IPLB_UNIQUE_ID | "B9A07E9A:BBF6_A484EB11:0050_69CD0F1B_37A39:2D846A" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "844c6c593bffa91191cd0cadc64a7126" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| HTTP_X_REMOTE_IP | "185.160.126.154" |
| HTTP_X_REMOTE_PORT | "48118" |
| HTTP_X_REMOTE_PROTO | "http" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/media/cache/resolve/medium/upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
| REMOTE_ADDR | "185.160.126.154" |
| REMOTE_PORT | "12798" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1775046427 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1775046427.252 |
| REQUEST_URI | "/media/cache/resolve/medium/upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "http://www.dmdinox.asb-digital.fr/media/cache/resolve/medium/upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
| SCRIPT_URL | "/media/cache/resolve/medium/upload/productMedia/dcfrts-schema-650458952773c087280383-693af4460abe2299164139.jpg" |
| SERVER_ADDR | "10.123.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_NAME | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_PORT | "80" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ac0PG5EqOPCDlA5ONL2KvQAACWM" |
| USER | "hlcdisb" |
| argc | 0 |
| argv | [] |