FrontController :: post
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
No POST parameters
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _access_control_attributes | null |
| _controller | "App\Controller\FrontController::post" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _locale | "fr" |
| _route | "front_post" |
| _route_params | [ "_locale" => "fr" "slug" => "obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" ] |
| _stopwatch_token | "529efd" |
| slug | "obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, br, zstd, deflate" |
| cookie | "PHPSESSID=24c8c80eb4bb01193cee3357b323d854" |
| host | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| remote-ip | "216.73.216.138" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| x-forwarded-for | "216.73.216.138" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-ovhrequest-id | "886ec151db425bbc39a7158fdee1707e" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
Request Content
Request content not available (it was retrieved as a resource).
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| cache-control | "no-cache, private" |
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 30 May 2026 03:32:46 GMT" |
| location | "/public/fr/actualites" |
| x-debug-token | "bcc95e" |
Cookies
Request Cookies
| Key | Value |
|---|---|
| PHPSESSID | "24c8c80eb4bb01193cee3357b323d854" |
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
| Key | Value |
|---|---|
| Created | "Sat, 30 May 26 05:32:19 +0200" |
| Last used | "Sat, 30 May 26 05:32:46 +0200" |
| Lifetime | 0 |
Session Attributes
| Attribute | Value |
|---|---|
| _csrf/https-contact | "2oUSYaOglqlX6uJHuxcfPwxRoh_tND7sVG7QAKGCIDc" |
| _csrf/https-products_filter | "Fj5YFboiVlKOeaTcc8STpjwu3R-XS1qTTVLdG8gK1JE" |
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\AbstractController:212
[
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/framework-bundle/Controller/AbstractController.php"
"line" => 212
"function" => "getFlashBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/src/Controller/FrontController.php"
"line" => 531
"function" => "addFlash"
"class" => "Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\AbstractController"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 163
"function" => "post"
"class" => "App\Controller\FrontController"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
| Key | Value |
|---|---|
| danger | [
"flash.post_not_found"
] |
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "b53bbc9b804f6c6b8de0bb70dcc584af08aaaa8b" |
| DATABASE_URL | "mysql://dmdinox_dev:G5QeTMjwFvjzZBH@ll88126-001.privatesql:35245/dmdinox_dev" |
| MAILER_DSN | "sendgrid://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@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster123" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev" |
| ENVIRONMENT | "production" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| GEOIP_AREA_CODE | "805" |
| GEOIP_CITY | "Santa Paula" |
| GEOIP_COUNTRY_CODE | "US" |
| GEOIP_COUNTRY_NAME | "United States" |
| GEOIP_DMA_CODE | "803" |
| GEOIP_LATITUDE | "34.355598" |
| GEOIP_LONGITUDE | "-119.070099" |
| GEOIP_REGION | "CA" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, br, zstd, deflate" |
| HTTP_COOKIE | "PHPSESSID=24c8c80eb4bb01193cee3357b323d854" |
| HTTP_HOST | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "216.73.216.138" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko; compatible; ClaudeBot/1.0; +claudebot@anthropic.com)" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "216.73.216.138" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "886ec151db425bbc39a7158fdee1707e" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/fr/actualite/obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" |
| REMOTE_ADDR | "216.73.216.138" |
| REMOTE_PORT | "13278" |
| REQUEST_METHOD | "GET" |
| REQUEST_TIME | 1780111966 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1780111966.6532 |
| REQUEST_URI | "/public/fr/actualite/obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://www.dmdinox.asb-digital.fr:443/public/fr/actualite/obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" |
| SCRIPT_URL | "/public/fr/actualite/obfsm:Y29udGFjdEBkbWRpbm94LmNvbQ==" |
| SERVER_ADDR | "10.123.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_NAME | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ahpaXlGoPBZa@enwSEgKcQAAAzs" |
| USER | "hlcdisb" |
| argc | 0 |
| argv | [] |