RedirectController
Request
GET Parameters
No GET parameters
POST Parameters
| Key | Value |
|---|---|
| 0x | [
"db_checker"
] |
Uploaded Files
No files were uploaded
Request Attributes
| Key | Value |
|---|---|
| _controller | "Symfony\Bundle\FrameworkBundle\Controller\RedirectController" |
| _firewall_context | "security.firewall.map.context.main" |
| _route | "index" |
| _route_params | [ "path" => "/fr" "permanent" => true ] |
| _security_firewall_run | "_security_main" |
| _stopwatch_token | "ddb256" |
| path | "/fr" |
| permanent | true |
Request Headers
| Header | Value |
|---|---|
| accept | "*/*" |
| accept-encoding | "gzip, deflate" |
| content-length | "19" |
| content-type | "application/x-www-form-urlencoded" |
| host | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| remote-ip | "23.180.120.135" |
| user-agent | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.129 Safari/537.36" |
| x-forwarded-for | "23.180.120.135" |
| x-forwarded-proto | "https" |
| x-ovhrequest-id | "afa01560654090cb70386d8198e32ef8" |
| x-php-ob-level | "1" |
| x-predictor | "1" |
Request Content
Raw
0x%5B%5D=db_checker
Response
Response Headers
| Header | Value |
|---|---|
| content-type | "text/html; charset=UTF-8" |
| date | "Sat, 30 May 2026 03:50:30 GMT" |
| location | "https://www.dmdinox.asb-digital.fr/fr" |
| x-debug-token | "f7dda2" |
Cookies
Request Cookies
No request cookies
Response Cookies
No response cookies
Session 1
Session Metadata
No session metadata
Session Attributes
No session attributes
Session Usage
1
Usages
Stateless check enabled
| Usage |
|---|
Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage:44
[
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-core/Authentication/Token/Storage/UsageTrackingTokenStorage.php"
"line" => 44
"function" => "getMetadataBag"
"class" => "Symfony\Component\HttpFoundation\Session\Session"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Authenticator/RememberMeAuthenticator.php"
"line" => 65
"function" => "getToken"
"class" => "Symfony\Component\Security\Core\Authentication\Token\Storage\UsageTrackingTokenStorage"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Authentication/AuthenticatorManager.php"
"line" => 110
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\RememberMeAuthenticator"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Firewall/AuthenticatorManagerListener.php"
"line" => 34
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authentication\AuthenticatorManager"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Authenticator/Debug/TraceableAuthenticatorManagerListener.php"
"line" => 40
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AuthenticatorManagerListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-bundle/Debug/WrappedLazyListener.php"
"line" => 38
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Authenticator\Debug\TraceableAuthenticatorManagerListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Firewall/AbstractListener.php"
"line" => 25
"function" => "supports"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\WrappedLazyListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-bundle/Security/LazyFirewallContext.php"
"line" => 60
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall\AbstractListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-bundle/Debug/TraceableFirewallListener.php"
"line" => 77
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Security\LazyFirewallContext"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/security-http/Firewall.php"
"line" => 92
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Bundle\SecurityBundle\Debug\TraceableFirewallListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/WrappedListener.php"
"line" => 118
"function" => "onKernelRequest"
"class" => "Symfony\Component\Security\Http\Firewall"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 230
"function" => "__invoke"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\WrappedListener"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/event-dispatcher/EventDispatcher.php"
"line" => 59
"function" => "callListeners"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/event-dispatcher/Debug/TraceableEventDispatcher.php"
"line" => 154
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\EventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 139
"function" => "dispatch"
"class" => "Symfony\Component\EventDispatcher\Debug\TraceableEventDispatcher"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/HttpKernel.php"
"line" => 75
"function" => "handleRaw"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/http-kernel/Kernel.php"
"line" => 202
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\HttpKernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/symfony/runtime/Runner/Symfony/HttpKernelRunner.php"
"line" => 35
"function" => "handle"
"class" => "Symfony\Component\HttpKernel\Kernel"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/autoload_runtime.php"
"line" => 35
"function" => "run"
"class" => "Symfony\Component\Runtime\Runner\Symfony\HttpKernelRunner"
"type" => "->"
]
[
"file" => "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/public/index.php"
"line" => 5
"args" => [
"/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/vendor/autoload_runtime.php"
]
"function" => "require_once"
]
]
|
Flashes
Flashes
No flash messages were created.
Server Parameters
Server Parameters
Defined in .env
| Key | Value |
|---|---|
| APP_ENV | "dev" |
| APP_SECRET | "b53bbc9b804f6c6b8de0bb70dcc584af08aaaa8b" |
| DATABASE_URL | "mysql://dmdinox_dev:G5QeTMjwFvjzZBH@ll88126-001.privatesql:35245/dmdinox_dev" |
| MAILER_DSN | "sendgrid://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@default" |
| MESSENGER_TRANSPORT_DSN | "doctrine://default?auto_setup=0" |
Defined as regular env variables
| Key | Value |
|---|---|
| APP_DEBUG | "1" |
| CFG_CLUSTER | "cluster123" |
| CONTENT_LENGTH | "19" |
| CONTENT_TYPE | "application/x-www-form-urlencoded" |
| DOCUMENT_ROOT | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev" |
| ENVIRONMENT | "production" |
| FCGI_ROLE | "RESPONDER" |
| GATEWAY_INTERFACE | "CGI/1.1" |
| HTTPS | "on" |
| HTTP_ACCEPT | "*/*" |
| HTTP_ACCEPT_ENCODING | "gzip, deflate" |
| HTTP_HOST | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| HTTP_REMOTE_IP | "23.180.120.135" |
| HTTP_USER_AGENT | "Mozilla/5.0 (X11; Linux x86_64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/81.0.4044.129 Safari/537.36" |
| HTTP_X_FORWARDED_FOR | "23.180.120.135" |
| HTTP_X_FORWARDED_PROTO | "https" |
| HTTP_X_OVHREQUEST_ID | "afa01560654090cb70386d8198e32ef8" |
| HTTP_X_PREDICTOR | "1" |
| PHP_SELF | "/public/index.php" |
| QUERY_STRING | "" |
| REDIRECT_STATUS | "200" |
| REDIRECT_URL | "/public/" |
| REMOTE_ADDR | "23.180.120.135" |
| REMOTE_PORT | "49852" |
| REQUEST_METHOD | "POST" |
| REQUEST_TIME | 1780113030 |
| REQUEST_TIME_FLOAT | 1780113030.3832 |
| REQUEST_URI | "/" |
| SCRIPT_FILENAME | "/home/hlcdisb/www/dmdinox_dev/public/index.php" |
| SCRIPT_NAME | "/public/index.php" |
| SCRIPT_URI | "https://www.dmdinox.asb-digital.fr:443/" |
| SCRIPT_URL | "/" |
| SERVER_ADDR | "10.123.40.4" |
| SERVER_ADMIN | "postmaster@www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_NAME | "www.dmdinox.asb-digital.fr" |
| SERVER_PORT | "443" |
| SERVER_PROTOCOL | "HTTP/1.1" |
| SERVER_SIGNATURE | "" |
| SERVER_SOFTWARE | "Apache" |
| SYMFONY_DOTENV_VARS | "APP_ENV,APP_SECRET,MESSENGER_TRANSPORT_DSN,DATABASE_URL,MAILER_DSN" |
| UNIQUE_ID | "ahpehpA1lE8J-voccekz8AAAAyM" |
| USER | "hlcdisb" |
| argc | 0 |
| argv | [] |